12 квітня 2012 року клуб "Лоцман Фантастики" організував грандіозне свято до Дня космонавтики в «Дивосвіті»


12 квітня клуб "Лоцман Фантастики" презентував проект першого в Україні Музею фантастики та космонавтики. Це тільки початок в серйозній роботі його створення, але вже сьогодні у колекції є історично цінні експонати, які можуть викликати заздрість навіть у найбільшого музею фантастики в світі, що знаходиться у місті Сіетл. Основна мета музею – відкрити юнацтву України цікавий світ міжпланетних просторів та наукової фантастики, підштовхнути дітей до спроби вийти за межі власної фантазії й повірити в те, що неймовірне може стати ймовірним. Адже вихід до космосу колись теж був фантазією, яка тепер стала реальністю.

            Для першого виходу до космосу на урочисте відкриття були запрошені учні Київських середніх шкіл, а також вихованці Авіаційно-космічного центру Київського палацу дітей та юнацтва.

Керували польотом:

- учасник запуску Юрія Гагаріна в космос, військовий інженер Гладченко Віталій Тимофійович;
- відомий письменник-фантаст, тележурналіст та телеведучий, головний редактор журналу «Искатель. Украина» Дмитрук Андрій Всеволодович;
- керівник та засновник Музею, голова клубу "Лоцман Фантастики" – Шевела Юрій Олексійович;
- директор сімейного Центру розвитку та розваг «Дивосвіт» –Кислинська Анастасія Миколаївна;
- спеціаліст з освітніх проектів Микола Миколайович Маранчак.

На розгляд гостям була представлена приватна колекція експонатів, що мають безпосереднє відношення до епохи підкорення космосу, мрій про інші світи та підборка фантастичної літератури сучасних авторів, а також письменників і науковців минулих століть. Ця експозиція стане першим залом. Серед запланованих - інтерактивна, фантастична студія, зал Слави фантастики та електронна бібліотека, яка буде сформована з копій оригіналів унікальних книжок. Серед найближчих же планів Музею – створення космічного літнього лагерю, під час якого можна буде не тільки відпочити, а й багато чому навчитись.

Спеціаліст з освітніх проектів Микола Маранчак: "Фантастика – це вихід за рамки, порушення шаблонів, умовностей. Давайте покажемо дітям шляхи, як думати про те, чого ніколи не було. Робити те, чого ніколи не бачили. І завтра вони побудують новий, дивовижний світ!"

 Керівник Музею фантастики та космонавтики Юрій Шевела:
«Сучасного підлітка важко здивувати. Потрібні візуалізація та інтерактивність. Для цього й відкрито Живий Музей фантастики та космонавтики. Всіх експонатів можна торкатись руками, гортати раритетну фантастичну літературу. Все це викликає цікавість підлітків до фантастики й розвитку космосу. Саме так ми намагаємося підштовхнути їх до пізнання інших світів та космічної діяльності».

Презентація проекту Музею буде супроводжувалась насиченою космічною програмою до Дня Космонавтики. В програмі впродовж дня були запропоновані:

- майстер-класи по авіамоделюванню від Авіаційно-космічного Центру Київського Палацу дітей та юнацтва;
- показ авторських документальних фільмів;
Робофутбол від технічної студії «Винахідник»;
- зустрічі з відомими письменниками-фантастами та вченими – Громовицею Бердник, Андрієм Дмитруком, Радієм Радутним, Володимиром Гусєвим,  Валерій Верховський;
- відкрите засідання Клубу фантастики та космонавтики;
- презентація книги Олеся Бердника «Вічне начало»;
- презентація книги Валерія Верховського «Ера електрики» та ін.